Najczęściej czytane teksty na naszym blogu w 2023 roku – ranking artykułów

clock 3m 44s

W 2023 roku opublikowaliśmy tutaj wiele ciekawych i wartościowych artykułów. Które z nich cieszyły się największym zainteresowaniem? Zgodnie z tradycją zapraszamy do rankingu najpopularniejszych wpisów z ostatnich 12 miesięcy.

Zestawienie dotyczy tylko artykułów opublikowanych w 2023 roku.

Miejsce 8 - SIEM – klucz do zapewnienia bezpieczeństwa w dobie cyberzagrożeń

Ze wstępu: "W dzisiejszych czasach bezpieczeństwo cybernetyczne to jedno z największych wyzwań, z którymi muszą się zmierzyć organizacje. Złośliwe oprogramowanie, ataki hakerskie i naruszenia prywatności to tylko niektóre z zagrożeń, mogących poważnie zaszkodzić działalności biznesowej. Aby zminimalizować ryzyko incydentów i zapewnić odpowiedni poziom bezpieczeństwa, przedsiębiorstwa stosują różne narzędzia, w tym systemy SIEM."

Przeczytaj cały wywiad

Miejsce 7 - Czym jest rozporządzenie DORA i jakie ma znaczenie dla sektora finansowego?

Ze wstępu: "Unia Europejska, w odpowiedzi na postępującą cyfryzację i związane z nią wyzwania, wprowadza różnego rodzaju narzędzia legislacyjne. Jednym z nich jest rozporządzenie DORA (Digital Operational Resilience Act), mające istotne znaczenie dla instytucji finansowych działających w UE. W artykule przyjrzymy się bliżej rozporządzeniu DORA, wyjaśnimy czym dokładnie jest, jakie podmioty finansowe obejmuje i jakie obowiązki narzuca."

Przeczytaj cały artykuł

Miejsce 6 - Audyty systemu ISO – jakie są ich rodzaje, czemu służą i kiedy je przeprowadzać

Ze wstępu: "Firmy, aby sprostać oczekiwaniom biznesowym i utrzymać przewagę konkurencyjną, decydują się na wdrażanie systemów zarządzania ISO. Jednak samo wprowadzenie systemu nie wystarczy. Konieczne są regularne audyty, które weryfikują czy system ISO działa zgodnie z założeniami. W artykule omówimy różne rodzaje audytów ISO, powiemy kiedy i dlaczego należy je realizować oraz opiszemy przebieg procesu audytu."

Przeczytaj cały artykuł

Miejsce 5 - Złamane szyfry: Jak hakerzy atakują VIP-ów? Przykłady cyberataków na osoby wysoko postawione

Ze wstępu: "Osoby pełniące ważne funkcje, posiadające wpływy lub majątek coraz częściej padają ofiarami hakerów. Cyberprzestępcy wykorzystują zaawansowane techniki, aby zdobyć poufne informacje, wyłudzić pieniądze lub wpłynąć na kluczowe decyzje. W artykule przedstawimy kilka incydentów naruszenia prywatności osób ze świata polityki, biznesu i mediów, a także przyjrzymy się metodom atakujących."

Przeczytaj cały artykuł

Miejsce 4 - Dofinansowanie „Cyberbezpieczny Samorząd” – informacje o projekcie grantowym

Ze wstępu: "Trwa nabór do projektu „Cyberbezpieczny Samorząd”, w ramach którego gminy, powiaty i województwa mogą ubiegać się o dofinansowanie na poprawę cyberbezpieczeństwa. Samorządy, zgodnie z wydłużonym terminem naboru, mają czas do 30 listopada, aby złożyć wniosek i otrzymać grant. Na czym dokładnie polega program, na co można przeznaczyć dotację i jak ją otrzymać? Wyjaśniamy w artykule."

Przeczytaj cały artykuł

Miejsce 3 - Czym jest Analiza Wpływu Biznesowego (BIA) i dlaczego jest ważna dla Twojej firmy?

Ze wstępu: "Analiza Wpływu Biznesowego (BIA) jest kluczowa dla każdego przedsiębiorstwa, które chce zwiększyć swoją odporność w dzisiejszych niepewnych czasach. W artykule przedstawiamy, czym dokładnie jest BIA, jakie korzyści zapewnia oraz na podstawie jakich norm i standardów najlepiej ją przeprowadzać."

Przeczytaj cały artykuł

Miejsce 2 - Dotacje dla szpitali na poprawę cyberbezpieczeństwa w 2023 roku

Ze wstępu: "Szpitale i wybrane placówki medyczne w dalszym ciągu mogą ubiegać się o dofinansowanie na poprawę cyberbezpieczeństwa. Okres finansowania został przedłużony do 31 października 2023 roku. Pojedyncza dotacja to nawet 900 tys. złotych. Jakie dokładnie podmioty mogą wnioskować o dodatkowe środki z NFZ? Na co mogą przeznaczyć dofinansowanie i jak je uzyskać? Wyjaśniamy w artykule."

Przeczytaj cały artykuł

Miejsce 1 - Unijne wytyczne dla bezpieczeństwa cyfrowego. Co musisz wiedzieć o dyrektywnie NIS2?

Ze wstępu: "W dobie postępującej digitalizacji priorytetem jest zapewnienie bezpieczeństwa danych i systemów informatycznych. Dyrektywa NIS2 stanowi kolejny krok Unii Europejskiej w kierunku wzmocnienia ochrony infrastruktury krytycznej. Czym dokładnie jest wprowadzona w 2023 roku dyrektywa NIS2? Jakie zmiany wprowadza i jakie obowiązki nakłada na operatorów usług kluczowych? Przyjrzyjmy się bliżej nowym przepisom i zadaniom, które czekają przedsiębiorstwa działające w cyfrowym świecie."

Przeczytaj cały artykuł

 

Zestawienie dotyczące 2022 roku znajdziecie pod tym linkiem.

Zestawienie dotyczące 2021 roku znajdziecie pod tym linkiem.

Zestawienie dotyczące 2020 roku znajdziecie pod tym linkiem.


Cyberbezpieczeństwo w firmie

Skontaktuj się z nami
Resilia Sp. z o.o.
Resilia Sp. z o.o.
ul. Żurawia 43 lok. 205
00-680 Warszawa
KRS 0000379789
NIP 5222972858
REGON 142839818


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Resilia Sp. z o.o. w celu prowadzenia działań marketingowo-handlowych dotyczących produktów lub usług firmy w formie:
  Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych, wycofania wyrażonych zgód oraz administratora danych znajdują się w Polityce prywatności.

  Dziękujemy za przesłanie formularza z pytaniem. Postaramy się jak najszybciej na nie odpowiedzieć!
  Niestety formularza nie udało się wysłać. Proszę spróbować ponownie później lub skontaktować się z nami bezpośrednio.


   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Resilia Sp. z o.o. w celu prowadzenia działań marketingowo-handlowych dotyczących produktów lub usług firmy w formie:   Szczegóły dotyczące przetwarzania danych osobowych, wycofania wyrażonych zgód oraz administratora danych znajdują się w Polityce prywatności.

   Zgłoszenie zostało wysłane!