Październik Europejskim Miesiącem Cyberbezpieczeństwa

clock 2m 9s

Po raz kolejny rusza Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa – kampania mająca na celu podniesienie świadomości dotyczącej zagrożeń cybernetycznych. European Cyber Security Month (w skrócie ECSM) organizowany jest co roku w październiku przez ENISA z inicjatywy Komisji Europejskiej. Oficjalne motto tegorocznej edycji brzmi „Zastanów się, zanim klikniesz” („Think Before U Click”).

Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa to 31 dni warsztatów, konferencji, kampanii i różnego rodzaju inicjatyw przestrzegających przed potencjalnymi zagrożeniami cybernetycznymi i promującymi odpowiedzialne korzystania z sieci. W Polsce akcja koordynowanego jest przez NASK Państwowy Instytut Badawczy.

W 2020 roku Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa podzielono na dwa dwutygodniowe tematyczne bloki:

1 i 2 tydzień, 1-16 października - "Oszustwa cybernetyczne " (Cyber Scams)

Temat pierwszy informuje o aktualnych i potencjalnych cyberzagrożeniach, aby społeczeństwu i firmom zminimalizować ryzyko ataków. COVID-19 doprowadził do wzrostu handlu elektronicznego, co wywołało obawy o bezpieczeństwo danych i płatności online. Działania w ramach tego tematu będą koncentrować się na wyłudzaniu informacji (phishingu), naruszaniu bezpieczeństwa poczty e-mail przedsiębiorstw i oszustwach związanych z zakupami online. Kluczowe przesłanie zachęca użytkowników do zwiększania świadomości na temat oszustw internetowych podczas przeprowadzania transakcji biznesowych i osobistych w Internecie.

3-4 tydzień, 17-31 października - "Kompetencje cyfrowe" (Digital Skills)

Temat drugi prezentuje działania edukacyjne, które mają zwiększyć świadomość społeczeństwa na temat bezpieczeństwa w Internecie. Pandemia COVID-19 zwiększyła cyfryzację życia codziennego. Ten nowy hiperpołączony świat wymaga od obywateli świadomości aktualnych umiejętności, aby na bieżąco śledzić trendy i być bezpiecznym w Internecie. Temat obejmuje kwestie dotyczące prywatności w Internecie, takie jak ochrona danych osobowych, nękanie w sieci i prześladowanie w sieci. Kluczowym przesłaniem jest znaczenie cyberhigieny i tworzenie oraz wymiana dobrych praktyk w obszarze cyberbezpieczeństwa.

Resilia również włączyła się w działania ogólnoeuropejskiej inicjatywy. W jej ramach zorganizujemy webinar poświęcony komunikacji kryzysowej po atakach hakerskich oraz przygotujemy artykuły i infografiki popularyzujące wiedzę z zakresu cyberbezpieczeństwa. Szczegóły już wkrótce! Śledźcie naszego bloga i profile w mediach społecznościowych (Facebook, LinkedIn).

Webinar "Zarządzanie komunikacją kryzysową po atakach hakerskich i innych incydentach. Jak reagować i mówić o cyberincydentach?":

 • 29 października, godz. 11.00-12.15
 • szczegóły: kliknij w odnośnik
 • bezpłatne zapisy: zapisy zakończone

Więcej informacji o Europejskim Miesiącu Cyberbezpieczeństwa 2020:

CyberLiga - kampania edukacyjna NASK:

Skontaktuj się z nami
Resilia Sp. z o.o.
Resilia Sp. z o.o.
ul. Żurawia 43 lok. 205
00-680 Warszawa
KRS 0000379789
NIP 5222972858
REGON 142839818

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci imienia, nazwiska, nr telefonu, adresu e-mail przez Resilia Spółka z o.o. w celu prowadzenia działań marketingowych dotyczących jej produktów lub usług, w tym przesyłania informacji handlowych, w formie:


  Zapoznałem(-am) się z Regulaminem Usługi Newsletter i akceptuję go w całości.


  Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie i/lub otrzymywanie newslettera jest dobrowolne.

  Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może zostać wycofana w dowolnym momencie przez złożenie oświadczenia – pisemnie – na adres Resilia sp. z o. o. ul. Żurawia 43 lok 205, 00-680 Warszawa lub elektronicznie – na adres kontakt@resilia.pl

  Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Resilia Spółka z o.o. Więcej o przetwarzaniu danych osobowych w związku ze skorzystaniem z formularza kontaktowego oraz usługą newsletter w Polityce prywatności.

  Dziękujemy za przesłanie formularza z pytaniem. Postaramy się jak najszybciej na nie odpowiedzieć!
  Niestety formularza nie udało się wysłać. Proszę spróbować ponownie później lub skontaktować się z nami bezpośrednio.

   Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w postaci imienia,
   nazwiska, nr telefonu, adresu e-mail przez Resilia Spółka z o.o. w celu
   prowadzenia działań marketingowych dotyczących jej produktów lub usług, w
   tym przesyłania informacji handlowych, w formie:   Podanie danych osobowych oraz wyrażenie zgody na ich przetwarzanie i/lub
   otrzymywanie newslettera jest dobrowolne.

   Zgoda na przetwarzanie danych osobowych może zostać wycofana w dowolnym
   momencie przez złożenie oświadczenia – pisemnie – na adres Resilia sp. z o.
   o. ul. Żurawia 43 lok 205, 00-680 Warszawa lub elektronicznie – na adres
   kontakt@resilia.pl

   Administratorem Pana/Pani danych osobowych jest Resilia Spółka z o.o. Więcej
   o przetwarzaniu danych osobowych w związku z zapisem na szkolenie lub
   webinar oraz usługą newsletter w Polityce prywatności.